Pianobeton

Zalety stosowania pianobetonu

Oszczędność

Pianobeton to przede wszystkim oszczędność Twojej pracy, czasu oraz pieniędzy. Jest to świetna alternatywa dla styropianu.

Poziomowanie

Idealnie wyrównuje nierówne, krzywe powierzchnie nadając im pożądany poziom, poprzez płynną konsystencje dociera w każdy zakamarek zalewanej powierzchni.

Izloacja

Posiada właściwości izolacyjne termicznie oraz akustycznie

Wytrzymałość

Pianobeton charakteryzuję się dużą wytrzymałością na ściskanie - jest 5 razy twardszy niż styropian i dużo lżejszy niż zwykły beton.

Bezpieczeństwo

Jest on mrozoodporny i posiada właściwości niepalne.

Co to jest pianobeton

i jak się go produkuje

Pianobeton to materiał cementowy, który może być przygotowywany bezpośrednio na placu budowy; jest to tzw. beton komórkowy, a więc w jego skład wchodzi przede wszystkim powietrze, które – dzięki procesowi zamykania pęcherzyków powietrza w stałej masie – czyni go materiałem lekkim i wydajnym. Jak zrobić pianobeton? Budulec ten wytwarza się za sprawą zmieszania zaprawy cementowej z pianą techniczną. Gwarantuje to przede wszystkim bardzo dobrą płynność masy, której konsystencję można scharakteryzować jako zbliżoną do jogurtu. Pianobeton uznany został za funkcjonalny materiał budulcowy między innymi w Kanadzie, USA czy krajach Europy Zachodniej.

Do tworzenia pianobetonu wykorzystuje się przede wszystkim wodę, cement i środek pianotwórczy. Produkuje się go w specjalnie do tego celu zaprojektowanym urządzeniu, by następnie – w wygodny sposób – przetransportować materiał budulcowy do miejsca przeznaczonego na zabudowę. Ze względu na właściwości pianobetonu możliwa jest jego łatwa obróbka.

Jakie są zastosowania pianobetonu?

Ze względu na swoje właściwości, pianobeton posiada zastosowanie przede wszystkim jako materiał izolacyjno-konstrukcyjny. Jest on ok. trzy razy lżejszy od zwykłego betonu oraz doskonale utrzymuje ciepło, dzięki czemu możliwe jest jego funkcjonalne wykorzystanie jako izolacji posadzki bądź stropu. Ten typ betonu świetnie sprawdza się również jako materiał służący wyrównywaniu podłoża. Prócz funkcji izolacyjnej pianobeton świetnie sprawdza się również jako wypełniacz. 

Z powodzeniem można korzystać z niego jako uzupełnienia przestrzeni pomiędzy rurami. Jako beton komórkowy pianobeton sprawdza się również w trakcie tworzenia fundamentów na terenach, które wymagają dodatkowego wzmocnienia. Takimi terenami są bez wątpienia grunty torfowe, bagienne czy umieszczone przy wysokim poziomie wód gruntowych. 

Dzięki uniwersalnym właściwościom pianobetonu możliwa jest nie tylko izolacja, ale również właściwa termoizolacja ścian fundamentowych. Zastosowanie pianobetonu to również ograniczenie miejsca potrzebnego na materiały budowlane. Pianobeton w dużej mierze jest bardzo dobrym zamiennikiem styropianu. Ze względu na swoją konsystencję i szybki proces schnięcia jest to materiał nie tylko bardzo wydajny na placu budowy, ale również pozwalający na znaczne zaoszczędzenie miejsca. Z racji tego, że pianobeton należy do wciąż rozwijanych produktów, możliwości jego zastosowania stale się zwiększają.

Czy warto używać pianobetonu?

Pianobeton, za sprawą swoich właściwości, może służyć jako pomoc przy wielu pracach budowlanych oraz remontach. Wykorzystywanie tego rodzaju betonu spotyka się z wieloma opiniami – pianobeton najczęściej uznawany jest za produkt jakościowy, wydajny i funkcjonalny. Jest łatwy w użyciu, stanowi doskonałą izolację oraz z powodzeniem można go rozprowadzać po dowolnych powierzchniach. Pianobeton to materiał lekki, nie obciążą zatem swoją masą delikatnych konstrukcji (np. dachów drewnianych domków). 

Mimo to posiada dużą wytrzymałość, co istotne jest przede wszystkim wówczas, gdy chcemy ograniczyć potrzebę remontów. Można wytwarzać go bezpośrednio na placu budowy, co znacząco ogranicza wydatki i czas budowy. Za sprawą tych cech można uznać pianobeton za jedno z lepszych rozwiązań we współczesnym budownictwie. Pianobeton jest rozwiązaniem ekologicznym, które stanowi dobrą inwestycję w przyszłość.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

W przypadku pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.