Wylewka anhydrytowa

Zalety stosowania samopoziomującej wylewki Thermo-floor

do systemów ogrzewania podłogowego

Wysoki współczynnik przenikania ciepła

Dokładne przyleganie masy posadzkowej do rurek grzejnych, brak pustek powietrznych.

Mała bezwładność termiczna

Mała bezwładność termiczna posadzki pozwala na szybkie osiągnięcie zadanych parametrów grzewczych co przekłada się na koszty ogrzewania.

Zmniejszona grubość

Zmniejszona grubość jastrychu w stosunku do posadzek cementowych pozwala na zastosowanie większej warstwy izolacji termicznej.

Monolityczna struktura posadzki Thermo Floor

Monolityczna struktura posadzki Thermo Floor o wysokich parametrach wytrzymałości na ściskanie i zginanie.

Krótki czas aplikacji

Krótki czas aplikacji oraz wysoka wydajność pozwala na wykonanie nawet 1000 m2 posadzek dziennie.

Komputerowe dozowanie

Komputerowe dozowanie składników gwarantuje niezmienną wysoką jakości brak odpadów.

Właściwości samopoziomujące

Właściwości samopoziomujące posadzki Thermo-floor pozwalają na uzyskanie równej i gładkiej powierzchni.

Niezmienność objętości

Niezmienność objętości w trakcie procesu wiązania pozwala na jego wbudowanie praktycznie bez szczelin dylatacyjnych.

Brak odpadów

Wylewka anhydrytowa

podstawowe właściwości

Wylewka anhydrytowa jest wylewką samopoziomującą. Wykorzystuje się ją przede wszystkim podczas budowy domków jednorodzinnych i budynków o dużej powierzchni. Stosowane są również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak np. szpitale czy szkoły.

Co niezwykle ważne, wylewka anhydrytowa schnie bardzo szybko, stąd czas oczekiwania na gotową posadzkę jest znacznie krótszy niż w przypadku wylewki cementowej. Wylewkę anhydrytową można wykonać w bardzo krótkim czasie – zazwyczaj w ciągu jednego dnia, a właściwie w ciągu zaledwie kilku godzin (np. w przypadku domu jednorodzinnego o przeciętnej powierzchni 200 m2 zajmuje to około 2–3 godzin przy wykonaniu wylewki przez profesjonalną ekipę budowlaną).  Z tego względu już po około 48 godzinach można przystąpić do innych prac budowlanych lub remontowanych na terenie budynku. Ponadto, co dla niektórych może być jeszcze ważniejsze, już po około 5 dniach możliwe jest włączenie ogrzewania podłogowego, jeśli zostało ono wcześniej zamontowane.

Wylewka anhydrytowa może być zastosowana zarówno na powierzchni, na której nie ma ogrzewania podłogowego, jak i na takiej, na której zostało ono zamontowane. Nie ma też większej różnicy jeśli chodzi o to, jaką okładzinę położymy na posadzkę anhydrytową. Może to być zarówno wykładzina winylowa jak i płytki, gres lub kamienie. Posadzka anhydrytowa świetnie sprawdzi się także pod panelami podłogowymi czy posadzką żywiczną, które są niezwykle wymagające, jeśli chodzi o powierzchnię pod nimi.

Zalety posadzek anhydrytowych

Jedną z zalet wylewek anhydrytowych są spore możliwości, jeśli chodzi o dylatowanie. W przypadku posadzki anhydrytowej możliwa jest podziałowa dylatacja podłóg grzewczych nawet do 300 m2. Jeśli nie zamontowano ogrzewania podłogowego, podłoga może być dylatowana nawet do 900 m2.

Nie ma też przeciwwskazań do wykonania posadzki anhydrytowej w którymkolwiek z pomieszczeń. Jedyne zastrzeżenie dotyczy wnętrz o dużej wilgotności (czyli np łazienek, pralni czy garaży). W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie dodatkowej ochrony, np. w postaci folii w płynie. Folia zapewnia świetną hydroizolację i tym samym ochroni posadzkę przed ewentualnym zawilgoceniem.

Wylewka anhydrytowa a wylewka piaskowo-cementowa

Wylewki anhydrytowe są bardziej odporne na zginanie i ściskanie niż wylewki piaskowo-cementowe. Dzięki temu nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych zbrojeń w przypadku wylewek anhydrytowych, co pozwala na zaoszczędzenie kosztów i czasu .

Wylewka anhydrytowa jest niezwykle płynna, co dodatkowo zapewnia wyjątkową gładkość posadzki. To szczególnie ważne, jeśli posadzka ma zostać pokryta np. posadzką żywiczną. Konsystencja wylewki anhydrytowej jest także dużym ułatwieniem dla samej ekipy wykonującej zlecenie – płynność wylewki umożliwia bezproblemowe rozlanie jej w równomierny sposób.

Co ważne, posadzka anhydrytowa będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż wylewka piaskowo-cementowa w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki szczelnemu otulaniu instalacji podłogowej oraz wysokim parametrom termoprzewodzącym posadzka anhydrytowa maksymalizuje wydajność systemu ogrzewania podłogowego. Przy posadzce anhydrytowej podłoga nagrzewa się znacznie szybciej niż przy posadzce piaskowo-cementowej, co dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie kosztów (i oczywiście – większy komfort ze względu na krótki czas nagrzewania się podłogi).

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

W przypadku pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.